Po vydařeném zakončení sezóny (ČLÁNEK O JARNÍ ČÁSTI + ROZHOVOR S M.KYCLEM ZDE) a odvrácení konce, přišla na řadu nejdůležitější část sezóny, kde nás čekala výzva v podobě SK Sudoměřic. Play-off začalo na asfaltovém hřišti u soupeře, kvůli lepšímu postavení v tabulce a to mnoho ovlivnilo. Kromě boje ze soupeřem jsme sváděli i nelehký boj s asfaltovým povrchem. Obě první dvě utkání se od sebe velmi lišili, ať už rozdílem že v 2.utkání jsme šli do vedení, či vyrovnaností a zlomností až ve 3.třetině. Jediné co bylo však stejné byl výsledek 6:1. Na domácí půdu jsme se přesunuli za špatné situace, když soupeře dělila jedna výhra od postupu. Ipřes sebevětší snahu muži nebyli schopni dosáhnout druhého zázraku sezóny a na domácím hřišti prohráli 2:4.

SK Sudoměřice 1:6 Eagles Brno
SK Sudoměřice 1:6 Eagles Brno
Eagles Brno 2:4 SK Sudoměřice

Jeden z dvojice hlavních trenérů, Jiří Šmarda, nám poskytnul souhrn sezóny a i všech výkonů jeho pohledem ze střídačky:

"Sezóna 2023/24 pro nás nezačala vůbec pozitivně. Na úvod jsme vyfasovali tři zápasy venku. Jak už to tak bývá, na výjezdy se moc lidí nežene a tak když vyrazíte se slátanou sestavou 12+1, nic pozitivního z toho nekouká. Řekl bych, že laxní přístup některých členů týmu, byl důvodem pro slabý rozjezd. Prakticky jsme čtyři kola hledali recept na soupeře a moc se to nedařilo. Je k tomu potřeba také zmínit, že se počítalo i s větší účastí nadějných juniorů, kteří nás úspěšně reprezentovali jak v juniorské soutěži, tak i v 1.lize. Což jim přejeme a zároveň nás těší, že se prosazují i ve vyšších soutěžích.

Zlom přišel v pátém kole, kdy jsme v derby proti Bulldokům získali první body. V tomto zápase jsem poprvé cítil v celém týmu obrovské odhodlání a touhu vyhrát. Podařilo se nám otočit skóre z 1:2 na 3:2. Po všech těch prohrách to tým neskutečně nakoplo. A bylo to cítit hned v dalším zápase proti rozjetému Zohoru. Zohor k nám přijel po výhře 3:1 nad SK Jihlavou a rozhodně nás nešetřil. Vojta v bráně čelil neskutečným 39 střelám a dalších nespočet pokusů zablokovali kluci v poli. Tady jsem mimo obrovské nasazení a touhu vyhrát viděl, že se i tým stmeluje a začíná si víc věřit. Odměnou nám bylo vyrovnání ze skóre 1:3 na 3:3. Myslím, že z nás kluci ze Zohoru pěkně tekli. V závěru jsme měli i šance zápas rozhodnout, ale brankář hostů byl proti a to i v rozhodujících nájezdech. Ale klobouk dolů za výkon celého týmu. V dalším kole přijelo do Brna SKáčko (SK Jihlava) a i přes prohru musím kluky pochválit. Zápas se hrál nahoru a dolu, ostatně výsledek 7:9 mluví za vše. Favorit z Jihlavy sice vyhrál a potvrdil své kvality, ale nic jednoduchého to pro ně nebylo. Vždy když už to vypadalo, že nás mají na kolenou, podařilo se nám vstřelit gól a zápas zdramatizovat. Byla to sice prohra, ale se vztyčenou hlavou. V podobném duchu probíhal i zápas s dalším favoritem. Sk Sudoměřice nám v úvodním zápase sezóny nadělili debakl 11:0 a tak nikdo nepočítal s tím, že bychom mohli hrát vyrovnanou partii. V půlce zápasu bylo skóre 3:3 a hrála se celkem rychlá hra. Poté sice přišla rychlá sprcha v podobě třech rychlých gólů soupeře, ale i tady se opět ukázala touha nevzdat se. Podařilo se nám snížit na 5:6. Poté jsme bohužel inkasovali ještě 2x a bylo rozhodnuto. I přes prohru si celý tým zasloužil pochvalu. Pro někoho to možná vypadá jako vysoká prohra. Já to viděl tak, že jsme schopni hrát se silným soupeřem a jsme schopni mu dát 5 gólů. Bohužel poslední dvě kola podzimní části už zas tak slavná nebyla. Dvě domácí prohry na závěr, nám přinesly studenou sprchu. Výsledkově se nám podzim moc nevydařil, ale dokázali jsme si, že je
možné hrát i proti silným soupeřům.

To se nám potvrdilo hned v prvním kole jarní části. Na první zápas jsme jeli do Jihlavy, proti vedoucímu týmu Flyers a vybojovali jsme těsnou výhru 4:5, v dalším kole výhra s Buldoky 3:2. Třetí zápas byl z celé sezóny ten důležitější. Jeli jsme do Zohoru. Vítěz tohoto zápasu postupoval do playoff. takže motivace byla obrovská. Tady musím opět vyzdvihnout neskutečného Vojtu v bráně, z 51 střel, za záda pustil pouze jednu a dost nám dopomohl k výhře 1:4. Postup do playoff pro nás znamenal, že sezóna byla nakonec úspěšná. Z posledního místa jsme se dostali na šesté postupové místo, a i když se jelo ještě do Jihlavy na závěrečné kolo, postup byl jasný. V playoff jsme nestačili na favorizované Sudoměřice a naše jarní jízda skončila hned v prvním kole. Tady nechci hledat nějaké výmluvy. Soupeř byl lepší a na playoff poskládal silný tým. Což se v našem případě úplně nepovedlo. Už při výjezdu do Sudoměřic se
dost opor týmu omluvilo. Společně s naší soutěží se rozjelo i play off v extralize juniorů, i v 1.lize a vyšší liga měla pro mladé hráče přednost. Což je pochopitelné. K tomu se přidalo i pár omluv u jiných hráčů. Bohužel tak to občas v amatérském spotu chodí a sezóna pro nás dopadla tak jak dopadla.

Na závěr bych chtěl poděkovat celému týmu za výkony a to hlavně v jarní části. I když naše hra pokaždé není ideální, máme za sebou velké zlepšení a doufám, že příští sezónu na to navážeme a budeme schopni opět trápit silné soupeře."