Poslední zápas jarní sezóny je tu. Tentokrát starší žáci Eagles Brno změřili své síly se slovenskými soupeři HBK Roconaba Zohor.

Do brány se naposledy v této sezoně postavila gólmanka Laura Jelínková.

1. třetina

Hra se rozjela. Oba týmy vyrazili vstříc urvat poslední body z vítězství. Míček si občas zvolil jiný směr letu, mimo hrací plochu. Domácí byli zpomalenější. Přihrávky se jim ale docela dařily. Hosté byli naopak akčnější . Přesto na první gól stále oba týmy čekaly. V 10 min.zápasu(10:36 min.) vstřelil soupeř první branku a otevřel tím bezbrankové skóre. Po pár vteřinách (10:50 min.) se domácí hráč Tomáš Volf ujal míčku a pěkně čistou střelou skóre vyrovnal. Bohužel za neukázněnost hráčů obou týmů ve 12 min.(12:04 min.) došlo k oboustrannému vyloučení na 2' a hra pokračovala 4 na 4. Těsně před skončením trestů (13:50 min.) oslabil svůj tým hráč Eagles Brno Tomáš Nezpěvák za krosček. Slovenský soupeř si tak poprvé mohl zahrát přesilovku, kterou však nedokázal využít. Na závěr 1.třetiny (14:52 min.) ještě stihl rozhodčí soupeři odpískat vysokou hůl.

Skóre 1.třetiny skončilo 1:1.

2. třetina

Byla to bohatá třetina na tresty na obou stranách.

Ještě 50 vteřin byl tým domácích oslaben za trest v závěru 1. třetiny.

Davidu Švestkovi, hráči Eagles Brno se povedlo při návratu všech hráčů do hry, vstřelit branku (16:04 min.) a navýšit skóre na 2 : 1.

....Před brankou nám chyběla obrana. Toho využili hosté a dali gól(18:40 min.).Stav byl tak rázem vyrovnán na 2 : 2. Hra byla v plném proudu. V 19:32 min. Jan Ondra, hráč domácích, tým oslabil 2 ' za nedovolené bránění. Soupeř získal výhodu. Nepodařilo se mu ji však využít. Rozhodčí byli spravedliví a neúprosní, ve 20:12 min. odpískal hráči hostů vysokou hůl. Počty hráčů se srovnaly, 4 na 4, když hráč Zohoru dostal 2' trest za sekání(20:27 min.). Sotva byl tým domácích v plném počtu, tedy hra byla 5 na 4, došlo k dalšímu 2 ' oboustrannému vyloučení hráčů za hrubost. Jen pár vteřin si mohli domácí zahrát přesilovku. Ač se snažili sebe líp a šancí ,,tak tak,, k proměnění za branku bylo, stejně se vstřelit gól nepodařilo. Takřka v půlce 2.třetiny byly konečně oba týmy zase v plném počtu. Ale ne na dlouho:(. O 6 vteřin později (22:36 min.) byl vyloučen na straně domácích Tomáš Klička na 2 ' za sekání. Zohor si tak zahrál přesilovku, kterou tentokrát využili (23:55 min.) a ujali se vedení. Míček se v zápalu dostal mimo hru. Soupeřovo nasazení bylo maximální, až přehnané, o čemž svědčil 2' trest pro svůj tým (24:55min.) za nedovolené bránění. Naštěstí 2' oslabení se obešlo bez branky. Oba týmy byly konečně opět v plném počtu.Blížící se závěr třetiny byl dost dramatický. A to pro následující:

Ve 27.min. zápasu (27:22 min.) hráč domácích, Tomáš Nezpěvák byl sražen u mantinelu soupeřem, tudíž se na něj obořil a soupeř jej začal kopat. Rozhodčí zakročili a následovaly tresty - domácí Tomáš Nezpěvák dostal 2' trest za hrubost a hráč soupeře dostal 5'+15' do konce zápasu za hrubý zákrok. Hra byla 4 na 4. Hosté byli vyloučením svého hráče oslabeni na delší dobu než je běžný trest. Rozhodčí trestali nemilosrdně, ale spravedlivě.

V 28 min. bylo za faul podražení nařízeno trestné střílení. Toho se ujal domácí hráč Lukáš Volf a ten gól však neproměnil.....Lukáš Nezpěvák se probojoval před branku, kde měl jako již po několikáté, slibnou šanci u branky soupeře. Gólman pozorně míček chytil a nepustil. Ani plný počet hráčů Eagles Brno a k tomu ještě v přesilovce těsně před koncem 2.třetiny nepomohl ke gólu. Vedení stále měli hosté.

3. třetina

Ani tato třetina nezačala jinak než s přesilovkou domácích, kdy si zbytek z 5' trestu hráče odpykávali hosté. Eagles Brno tak měl šanci skóre vyrovnat.Jenže z přemíry snahy se spíš vyklubal pořádný trest (31:46 min.) Lukáše Volfa 2' za hrubost + 2' za nesportovní chování.Inu odmlouvat se nevyplácí. Obsazenost hráčů byla na obou stranách vyrovnaná, běžela hra 4 na 4. Po odpykání trestů se vrátila hra do plného počtu hráčů obou týmů. Domácí hráč Šíma Pinkas pěkně prokličkoval soupeři, a vystřelil. Byla to super akce. Avšak bez branky. 2' trest za hákování (35:22 min.) dostal hráč Zohoru. Přesilovky se dnes domácím nedařily. Ani tato nebyla výjimkou. Dalo by se říct , že sotva se začala hra s plným počtem hráčů, už následoval trest další. Stejně tomu bylo v 37:40 min., kdy slovenský hráč dostal 2' za sekání. Eagles Brno nedokázal ani tuto přesilovku využít, třebaže šance měl. Nedařilo se. Byly velké chyby v nahrávkách i v akčnosti hráčů. U soupeře zase převyšovala neukázněnost a zbytečně na ni dopláceli. Za vysokou hůl si odpykával 2' hráč Zohoru(40:21min.).Domácím se naskytla zase přesilovka, ale marně. Gólmanka Eagles Brno ,,Lála,, chytala skvěle. Nejednou vychytávkou zachránila svůj tým před vyšším skóre.

Míček se opět ocitl mimo hru.I gólman Zohoru vychytal dobře mířenou střelu domácích.

Základní část skončila vyrovnaně,tedy 3:3.

Následovaly samostatné střely. Ač si hosté vylosovali možnost začít, přenechali tuto domácím.

Za domácí:

1) Lukáš Volf.............dal

2) Lukáš Nezpěvák....nedal

3) Šimon Pinkas.........nedal

Série byla vyrovnaná.

4) Tomáš Nezpěvák..dal

Až 4 pokus samostatných střel se povedla týmu Eagles Brno a tím vyhrál celý zápas. Bohužel ani získané 2 body nepomohly k posunu v tabulce. Eagles Brno starší žáci tak končí sezónu vítězným zapasem, ale stále 7. místo v tabulce.