27.4.24 st.žáci HBK Roconaba Zohor vs.Eagles Brno

Tentokrát se zápas konal u našich slovenských sousedů. Cesta byla celkem klidná a utekla.

Zastoupení něžného pohlaví měl soupeřův tým obdivuhodné.

1.třetinu odstartovali domácí brankou z dorážky(3:22 min.).Toto byl smolný gól pro hosty, který otevřel utkání. Hosté se snažili vyrovnat. Domácí však bránili tak vypjatě , až faulovali(8:34 min) hráče Eagles Brno a ti si díky tomu zahráli první přesilovku.Bohužel se nepodařilo svou výhodu využít.Naopak přehnanou snahou došlo k očividnému bodyčeku ze strany Eagles Brno.Ve 13.minutě (13:01 min.) tak domácí získali 2 ' přesilovku. Brankář hostů neuhlídal svou bránu a inkasoval další gól od hráčky domácích (13:15 min.). Tým Eagles Brno bojoval, aby se pokusil zbrzdit narůstající konto soupeře. Podařilo se a po perfektně načasované přihrávce hosté konečně v závěru třetiny vsadili gól a snížili tak skóre na 2:1.

2.třetina se rozjela v rychlém sledu.Při snaze hostů získat míček v obraně podsekl hráč domácího soupeře a za to dostal 2' trest.Domácí tento trest využili a skóre navýšili(18:07 min. ).Eagles Brno se již dlouho nedařilo dát branku a skóre tak snižovat. Náhle se však prudší střelou konečně zadařilo a hosté snížili skóre na 3:2.Fanoušci hostů podporovali svůj tým a přáli si ,,VYROVNAT,VYROVNAT,,...Snaha a skutečnost se však neshledaly ve stejném, hostující hráč si nepohlídal hokejku a v zápalu hry nechtěně sekl hráčku slovenského týmu(25:30 min ). Ke konci 2.třetiny už bylo vypětí sil znatelné i na straně domácích. Přišel 2 'trest - za držení hole.
2.třetina skončila 3:2 pro domácí.

Dvě třetiny hry bylo pryč.V obou však tým hostů měl smůlu.
Byly dvě téměř identické situace, kdy míček byl za zády gólmana domácích ,ne však natolik zřetelně, aby jej mohl rozhodčí považovat za gól.

3.třetina odstartovala úspěšně vstřelenou brankou (32:12 min ) na straně domácích.Skóre 4:2 se hostům vůbec nelíbilo. Tzv.se zdravě jeden z nich naštval a dostal se do velmi dobré akce. Prokličkoval bezchybně mezi domácími Zohoru a vstřelil krásnou branku (32:45 min.). Ze strany protihráče však přišla rychlá odpověď (34:29 min ). I další spoluhráč skóre pojistil gólem (35:06 min.). Míček mířil na straně domácích z jedné hokejky na druhou.Třebaže byli hosté více ukázněnější, nepomohlo jim to k žádné cílené brance soupeři.Zato na straně slovenských hráčů se hrála divoká hra.Jeden z hráčů se snažil ubránit ve hře, jenže z přehnaného stresu nad blížícím se závěrem zápasu se dopustil chyby a byl potrestán 2' za nedovolené bránění (37:57 min.). Hosté měli další šanci využít přesilovku.Bohužel marně. Štěstí bylo nakloněno na stranu domácích.Nezměnila na tom nic ani další přesilovka pro hosty za neuposlechnuté napomenutí rozhodčího za nesprávné střídání (42:09 min.).

Zápas skončil úspěšně 6:3 pro HBK Roconaba Zohor. Dívčí zástupkyně se hravě vyrovnaly svým,, mužským,, spoluhráčům.

Týmu Eagles Brno se nepovedlo pokořit soupeře, mezi kterým je dělil pouhý 1 bod v tabulce. Sestupuje z 5 příčky na 7.
Přesto všechno si i tak hráči Eagles Brno zaslouží dík za snahu, a pochvalu, že bojovali do poslední vteřiny.