STARŠÍ ŽÁCI - Eagles Brno & HBK Medokýš Martin

20.4.2024

Dnešní zápas s těžkým soupeřem....

Eagles Brno si dnes měřil síly s HKB Medokýš Martin.Už počasí naznačovalo, že si s námi zahraje aprílovou hru.

Hosté vystřelili jako šíp a rázem obléhali branku týmu Eagles Brno až se jim povedl vstřelit první gól (2:50 min.). Domácí se snažili převzít míček a branku opětovat,ale nedařilo se.Naopak hosté svou hbitostí využili vedoucí pozice a následovala další branka domácím (6:58 min.). Ti se pokusili znovu o snížení skóre,pokus byl dobrý,ale bohužel míček branku soupeře minul.Hosté se ujali míčku a po dobře mířených nahrávkách své skóre navýšili na 0:3(9:25 min.). Domácí bojovali,i když frustrovaní vlastním neúspěchem. 2' trest vyfasoval za napadení hráč Eagles Brno a oslabil tak svůj tým (14:37 min.). Přesto se ubránili a další branku v 1.třetině neinkasovali.

2.třetina začala s malým posunem, neboť silný déšť a kroupy v podobě přeháňky nedovolily vstoupit na hřiště.Než se hráči domácích rozehráli, soupeř už zase řádil a přesně mířenou střelou trefil správnou síť (15:59 min.). Hřiště bylo zasypáno kroupami,bylo kluzké a hráči se hůře pohybovali.Zejména hosté s tím měli značné potíže, neboť neměli zrovna nejideálnější obuv pro tuto situaci. Škoda, že domácím se nepodařilo toho využít.Hosté se rychle dokázali přizpůsobit terénu,a třebaže jim sem tam boty klouzaly, jejich střela si brzy našla cíl v brance Eagles Brno znovu(22:45min.). Skóre tak navýšili vysoko na 0:5.Domácí se stále snažili o branku, bohužel marně.Vzrůstala nervozita z neúspěchu na straně domácích,a jistá nadřazenost na straně hostů. Hráčka Eagles Brno jela na dorážku, avšak díky kluzkému povrchu po dešťové přeháňce uklouzla a nestačila zbrzdit, přičemž nechtíc narazila do soupeře.Ten se na ni obořil, k němu přispěchal další soupeřův hráč a hráčku atakovali.Oba dostali 2' trest za hrubost.Oslabili tak svůj tým o dva hráče najednou(27:26min).Domácí měli velikou šanci využít této přesilovky.Fanoušci domácích fandili a snažili se hnát hráče kupředu,k úspěšné brance.Střely však dál míjely soupeřovo branku.Přesilová hra 5 na 3 se hráčům Eagles Brno vůbec nepodařila proměnit.

2.třetina tak skončila 0:5 pro soupeře,pro domácí však stále bez gólu.

3.třetina začala být tvrdšího rázu než ty předešlé. Hráči si všímali víc sami sebe než hry. Emoce na obou stranách nabíraly na obrátce. Domácí dostal 2 ' trest za hrubost(35:42 min.) + 10 min.za nesportovní chování.Hosté využili přesilovky a to úspěšně(36:07min.).S výsměchem se radovali před fanoušky domácích, za což byl jeden ze soupeřů potrestán 2 ' za nesportovní chování. Hra pokračovala.Míček hnal před sebou hbitý hráč domácích.Ač malý vzrůstem, pro svou mrštnost byl velkou oporou týmu.Soupeř jej fauloval.Došlo k ošklivému pádu domácího i se zraněním.Ten si , bohužel, již do konce zápasu nezahrál.Soupeř dostal 2' trest za nesportovní chování.Svého domácího hráče bránil jeden ze spoluhráčů . Dostal za to 2' za nesportovní chování. Bylo to jak na houpačce .Hra pokračovala v napjatém stylu. I míček tento nápor hry nevydržel a rozpůlil se.Byl to jediný úsměvný okamžik zápasu. Poměrně brzo za sebou přišel 2' trest hráčů Eagles Brno za podražení (36:08min.) a za krosček (38:07 min.). Tentýž hráč znovu oslabil tým 2' trestem (40:07 min.) svým nesportovním chováním. Agresivita hráčů panovala u obou týmů. Tato třetina se tresty jen hemžila.Hosté neustále bránili protihráčům se dostat blíže k jejich bráně a udržovali vedoucí pozice hry. Dařilo se jim hlídat si míček. Jeden z hostů hákoval domácího a Eagles Brno tak měl další přesilovku (41:10min.) Tým se bohužel gólu nedočkal.

V poslední vteřině třetiny byl soupeř vyloučen za vražení na hrazení(44:59 min.).

Hosté úspěšně zvládli celý zápas uhrát s přesilou gólů a čistým kontem v bráně.Jejich výhra 0:6 je tím důkazem.

Eagles Brno dnes měl smolný den.Frustrace střídala emoce.Pár pěkných střel se povedlo, přesto do brány soupeře nikdy nezamířila.

Oba týmy lze pochválit za bojovnost, kdy se mj.poprali s nevlídným počasím a zápas i tak dokončily.