Jakub Havlásek ve svých 14 letech patří v Eagles mládeži mezi hráče kteří se hokejbalu věnují nejdéle. Svoji hokejbalovou kariéru začal v SK Bisonech kde odehrál skoro 2 sezony. Však už od roku 2015 nosí hrdě orla na své hrdi. Jakub si prošel všemi mladežnickými kategoriemi, většinou po boku týmu který byl složen ze starších ročníků 2005-2006 a proto patřil mezi nejmladší, to mu však nikdy nebránilo zářít a patřit k těm nejlepším. Už v roce 2020 kdy hrál Extraligu dorostu v Brně byl i puštěn na střídavé starty do HBK Kyjov kde hrál mladší žáky. Však mezi jeho největší úspěchy patří oblékání dresu České Reprezentace do 14 let, kde si dohromady zapsal 3 body (1+2). Jakub tuto sezonu hraje až 3 mládežnické kategorie (Liga starších žáku, Extraliga dorostu, Extraliga juniorů) a obléká 2 různé dresy (HBK Kyjov, HBK Bulldogs Brno). Zmínit se musí jeho bodová smršt v první polovině sezony v kategorii starší žáci, kde Kuba má za pouhých 8 zápasu 27 bodů (19+8).

Od nové sezony nastupuješ ve dvou různých dresech a to HBK Kyjov a HBK BULLDOGS BRNO. Jak se ti zatím hraje v obou těchto týmech?

"Za oba týmy se mi zatím hrálo dobře, v Kyjově jsem dostal svou roli a začal jsem se sehrávat se spoluhráči. Za tým juniorů klubu Bulldogas Brno jsem zatím nastoupil jen párkrát, ale je v něm skvělá parta, s některými z tohoto klubu jsem už hrál minulou sezonu, o to lehčí pro mě bylo začlenit se."

Nastupuješ také i ve 3 různých kategoriích od starších žaků až po extraligu juniorů. Jak moc velký rozdíl pociťuješ mezi všemi těmito soutěži?

"Tyto soutěže se nedají vůbec srovnávat, junioři jsou daleko rychlejší než dorost a starší žáci, také díky těmto zkušenostem z vyšších lig mám takové výsledky u starších žáků."

V Eagles mládeži patříš mezi ty co hokejbal hrají nejdelší čas. Co tě za ty dlouhé roky stále pohání a motivuje hokejbal hrát dál?

"Ano hokejbal již hraji devátým rokem, to hlavní co mě u něj udržuje je moje láska k tomuto sportu a skvělá parta, kterou máme v Eagles, bez které bych hokejbal už dávno nehrál."

Minulý rok si si užíval i v dresu České reprezentace do 14 let. Jaké to bylo poměřit si síly i proti hráčům z jích zemí?

"Byl to úžasný pocit reprezentovat Českou Republiku a porovnat síly s hráči z Velké Británie."

Ve starších žácích máš 27 bodů za 8 zápasu což je naprosto užasný výkon a jsi druhý nejlepší hráč celé soutěžě. Cítíš že s HBK Bulldogs se dostaneš v této sezoně daleko?

"Ano určitě se plánujeme dostat do celorepublikového finále a být alespoň v top pětce nejlepších českých týmů."