Dalším Eaglesákem kterého jsme se zeptali na pár otázek byl šikovný 16ti letý dorostenec Jiří Šmarda. Ten nosí orla na hrudi už od roku 2015, avšak jeho kariéra začala ještě o rok dříve v SK Bisonech. Jak před několika lety v Bisonech tak i právě teď v Eaglesech hájí pozici obránce kde ho můžeme vidět v poslední době dávat i krasné góly. Jirka si prošel všemi mladežnickými kategoriemi (kromě juniorské) a už od roku 2020 hraje i v těch mužských. V roce 2020 začal v Brněnské hokejbalové lize kde má 24 zápasů s 25 body (9G/16A) a stříbrnou medaili. Tento podzim byl i nejlepší hráč týmu. V tomto roce ho můžeme vidět až ve 3 soutežích... Extraligu dorostu hraje společně s Matyášem Polyákem v týmu TJ SRŠNI SVITAVY kde je na střidavých startech, tam dostal asistencké "A" a s Matyášem vypomáhájí týmu svýmy výkony, následně už ve zmiňované BHL, ale také v novém složeném mužském A-týmu v 2.lize.

Od nové sezóny působíš v celku TJ SRŠNI SVITAVY, jak se ti zatím hraje ve Svitavách?

"Já jsem naprosto spokojený a i přes ne moc úspěšný vstup do sezony, kde se nám nepodařilo uhrát moc bodů jezdím do Svitav opravdu rád a s nadšením... Určitě za to může ten užasný kolektiv který ve Svitavách je a přístup celého realizačního týmu který nás neustále žene dál"

Myslíš že se výsledky a postavení v tabulce v druhé polovině sezóny zlomí?

"Já v to věřím a doufám, protože už teď jsme dokázali uhrát velmi vyrovnaná utkání proti silným týmům v lize... Takže očekávám že naše postaveni v tabulce a výsledky se v druhé polovině sezony výrazně zlepší"

Hokejbal hraješ už užasných 8 let, dokázal by jsi o sobě říct jestli jsi spíše ofenzivní nebo defenzivní obránce?

"Upřímně si myslím že jsem spíše defenzivní obránce, ale težko říct. Je pravda že párkrát za zápas se mi podaří vytáhnout míček do útoku ale když se dobře zadaří tak většinou pouze rozehraji nějakou akci nebo si beru asistence... Když dám gól tak je to pro mě takový svátek"

Každého se jako poslední otázku ptáme na ambice a předpoklady do probíhající sezóny a tebe tato otázka nemine... Takže jaké máš ty ambice ve všech soutěžích které právě teď hraješ?

"V dorostu bych to chtěl se Svitavami dotáhnout minimálně do kvalifikačního turnaje protože na to ten tým má! S A-týmem je to velmi těžká otázka, je to naprosto nový tým a všichni víme že je stále na čem pracovat... A v jarní sezoně BHL určitě přidat další kov do své sbírky"