Velký návrat? I tak by se dal nazvat turnaj konající se na Slovensku, kterého se účastní jeden z našich nejstarších a nejdéle hrajících mládežnických týmů. Turnaj nesoucí název Monkeys Cup, se budou snažit vyhrát naši junioři, které jsme měli možnost vidět naposledy v sezóně 2021/22. Před 2 lety po úspěšné sezóně v dorostenecké kategorii, kde se klukům podařilo v základní časti ukořistit 4.místo a probojovat se až na kvalifikační turnaj. Na něm skončili na úctihodném 2.místě a finálový turnaj jim utekl o jednu příčku. To však byla jedna z posledních jízd tohoto mužstva, který byl stavební kámen našeho klubu, již od samotných počátků. Kluci spolu prošli dlouhých 7 let a všechny kategorie, až na tu juniorskou. Každého vedla cesta nakonec jinam, někteří šli na výpomoc do HBK Bulldogs Brno, někteří pokračovali u nás v 2.lize. I přesto se velká většina opět setká v našem dresu a to již tento víkend 5.-7.července, pod dvojicí trenérů Václava Czeczotky a Jiřího Šmardy. Celý tým už několik týdnů pilně trénuje, ale i přesto je čeká nelehká výzva. Prestižní turnaj v Liptovském Mikuláši, má velmi nadupané obsazení a ani jeden zápas nebudou mít kluci snadný. Hrát se bude formát po skupinách a los nám již určil soupeře, HBK Medokýš Martin, Retro Music Liptovský Mikuláš, Draci Dolní Kubín a také očekávané "ČESKÉ DERBY" s Warriors Havířov. Celému našemu mužstvu přejeme na turnaji hodně štěstí a doufáme že se celý turnaj vydaří.

Na Slovensku za nás bude hrát i velmi zkušená a silná posila, Martin Korbel. Ten s kluky hraje už dva roky Brněnskou hokejbalovou ligu a tak má k celému týmu a partě velmi blízký vztah a byl ochotný nám odpovědět na pár otázek:

Jaké máš od celého turnaje očekávání?
"Mé očekávání se odvíjí od představ, protože jedeme na nám neznámý turnaj, plný neznámých týmů a lze jen předvídat, jak to vlastně celé bude vypadat. Vím, kde je síla našeho týmu a taky vím, že když ji dokážeme využít, jsme schopni udělat dobrý výsledek. Očekávám kvalitní turnaj, který otestuje týmovou připravenost, kondici, taktickou vyspělost a chuť něco dokázat."

Co si myslíš o celém týmu a partě, která pojede na Monkeys Cup bojovat?
"Máme dost mladý tým, coz má samozřejmě své plusy i minusy, říká se, že zkušenosti rozhodují nejdůležitější utkání, ovšem právě možná chybějící zkušenosti v našem mančaftu nahradí dravost a vášeň, která nás tímto sportem provází. Určitě cílíme na rychlý hokejbal, rychlé otáčení hry a dobrou produktivitu, kterou chceme přetavit ve výkon hodný kvalitám našeho týmu."

Slovenští soupeři jsou pro valnou většinu velká neznámá, jak to v tomto ohledu cítíš ty a co od nich očekáváš?
"Od soupeřů očekávám jen teoretické věci, protože jsme se ani s jedním soupeřem zatím nesetkali, osobně jsem hrál jedině proti Martinu a vzhledem k tomu, že to je klub s dlouhou tradici, vím, že nám nedají nic zadarmo. Stejně tak další týmy určitě přijedou se stejnými ambicemi jako my, a proto musíme na hřišti nechat všechno, abychom uspěli."

Jak myslíš že pro nás celý turnaj nakonec dopadne?
"Jak dopadneme lze opět pouze předpovídat a proto řeknu, že věřím v náš tým a nebojim se říct, že za práci, kterou jsme v uplynulé sezóně odvedli, budeme odměněni. Jedeme si pro medaili, jak říká náš trenér a uděláme všechno proto, aby jsme se s ní na krku vrátili zpět do Brna."


Může jít o obrázek ‎1 osoba a ‎text, kde se píše ‎MONKEYS MVSK UPTOYEKNIKULAR IPTOYSKT HDMEJBAL HOMEBADNN ONYTIM M NKEYS CUP שא 13 6.-7. 6.-7.JUL JUL MONKEYS CUP 2024 MIKULÁŠ ZIMNY ŠTADIÓN MEMORIÁL ERIKA BALAŽOVIČA ročník f monkeysLM LETOWSIC MIKULS monkeysLM MAYEX AyBиΆ PИBHATEHИKA FECHNIKA f monkeyscup ELBE BERSY SOLENTECH Residence evocom ENERGASIX MINLUA ม‎‎‎Může jít o obrázek 14 lidí a text